Ruido dostawy

Kup teraz zapłać za 30 dni

 

 

NASZE MARKI
WYBIERZ
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
NEWSLETTER
Zapisz się do naszego sklepowego newslettera, a będziemy Cię na bieżąco informować o nowościach oraz promocjach w naszym sklepie.

Jak wygląda historia zapalniczki? Przedmiotu, który nie musi być kojarzony tylko i wyłącznie z amatorami wyrobów tytoniowych?

HISTORIA ZAPALNICZKI


Za pierwszą zapalniczkę uznaje się Lampę Döbereinera, którą skonstruował Johann Wolfgang Döbereiner w roku 1823. Bazowała ona na zjawisku samorzutnego zapalania się wodoru w obecności gąbczastej platyny. Często powtarzanym mitem jest jakoby zapalniczka została wymyślona przed zapałkami. Nie jest to jednak do końca prawdą. Pierwsze zapałki wymyślono w Chinach w VI wieku. Natomiast pierwsza „europejska” zapałka, która zapalała się w wyniku zanurzenia łebka w kwasie siarkowym, powstała w roku 1805. Prawdą jest natomiast, że zapałka, którą stosujemy dzisiaj, została wynaleziona później – w roku 1826 przez angielskiego aptekarza Johna Walkera
(inne źródła podają rok 1827).

W naszym sklepie znajdziecie zapalniczki jako dodatek, gadżet - który możecie połączyć z ofertą naszego szuszu konopnego.

ZAPALNICZKI

Kolorowe zapalniczki | Zapalniczki na gaz | Atestowane zapalniczki | 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl