Ruido dostawy

Kup teraz zapłać za 30 dni

 

 

NASZE MARKI
NEWSLETTER
Zapisz się do naszego sklepowego newslettera, a będziemy Cię na bieżąco informować o nowościach oraz promocjach w naszym sklepie.

Cébé

Cébé to marka sprzętu sportowego znana z okularów, w szczególności z optyki i oprawek wysokogórskich (tzw. okularów lodowcowych). Cébé produkuje również okulary optyczne, okulary sportowe, specjalistyczne do biegania i kolarstwa górskiego, idealne również do popularnego triathlonu, a także cieszące się uznaniem wielu modele juniorskie-zarówno dziewczęce i chłopięce.
Wreszcie Cébé specjalizuje się w kaskach i goglach narciarskich zarówno dla amatorów narciarstwa jak i profesjonalnych sportowców.

Historia marki Cébé

Firma Cébé została założona w 1892 roku w Morez na Jurze przy 12 Avenue Charles de Gaulle przez Josepha Cretina-Maitenaza. Firma towarzyszyła wielu alpinistom w wyprawach. To na specjalne zamówienie Carla Benza , założyciela Mercedes Benz , dotyczące okularów do jazdy zrobionych na zamówienie dla niego samego, ale także dla jego psa.

Następnie firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję kasków narciarskich , gogli do powszechnych sportów zimowych , ale także do sportów wodnych . Szczyt rozwoju marki przypadł na koniec lat 70. i początek lat 80., kiedy marka była synonimem doskonałości we francuskich okularach, eksportując je masowo na cały świat, podobnie jak historia sukcesu Vuarnet . Po latach 90-tych marka musiała stawić czoła zwrotowi w modzie , na którym skorzystały głównie włoskie , luksusowe marki gotowe do noszenia , produkujące licencjonowane okulary przeciwsłoneczne .

 

Cébé

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl