Ruido dostawy

Kup teraz zapłać za 30 dni

 

 

NASZE MARKI
WYBIERZ
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
NEWSLETTER
Zapisz się do naszego sklepowego newslettera, a będziemy Cię na bieżąco informować o nowościach oraz promocjach w naszym sklepie.
Promocje
Czapka z daszkiem BUFF® TRUCKER CAP SHIRA MULTI
Czapka z daszkiem BUFF® TRUCKER CAP SHIRA MULTI

99,99 zł

Cena regularna: 139,99 zł

Najniższa cena: 119,99 zł
BUFF® Czapka Trucker Cap LADJI MULTI
BUFF® Czapka Trucker Cap LADJI MULTI

99,99 zł

Cena regularna: 139,99 zł

Najniższa cena: 139,99 zł
Czapka z daszkiem BUFF® Trucker Cap JARI MULTI
Czapka z daszkiem BUFF® Trucker Cap JARI MULTI

99,99 zł

Cena regularna: 139,99 zł

Najniższa cena: 109,99 zł
Czapka z daszkiem BUFF® Trucker Cap TANI
Czapka z daszkiem BUFF® Trucker Cap TANI

99,99 zł

Cena regularna: 139,99 zł

Najniższa cena: 99,99 zł

Deskorolki

DESKOROLKI - Szeroki wybór dla amatorów oraz zaawansowanych jeźdźców.

 

DESKOROLKA - z języka ang. skateboard – deska wykonana ze sklejki (zwykle 7-warstwowej) pokryta papierem ściernym (grip), posiadająca 4 kółka i 8 łożysk mocowanych do dwóch trucków (osiek) używana do rekreacji, oraz wykonywania ewolucji. Deskorolka pojawiła się w Kalifornii w latach 40. XX wieku, kiedy to entuzjaści surfingu doczepili do desek kółka, żeby móc szlifować technikę surfowania na suchym podłożu.


Deskorolki CHILLZ - Każda deska posiada unikalną grafikę stworzoną tylko w jednym egzemplarzu. Wszystkie posiadają klasyczną konstrukcję z klonu kanadyjskiego wzmocniona żywicą epoksydową oraz warstwą carbonu co przekłada się na ich dużą wytrzymałość. Nasze deski wytrzymują dużo więcej niż standardowy skateboard’y  klejone na zimno dla tego jeżeli często kupujesz nową deskę to warto to przemyśleć, nasza posłuży dłużej.

DESKOROLKI

SKATEBOARD UNICORN 7.7" SKATEBOARD UNICORN 7.7"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej
SKATEBOARD SKULL RED 7.7" SKATEBOARD SKULL RED 7.7"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej
SKATEBOARD PINEAPPLE VIOLET 7.7" SKATEBOARD PINEAPPLE VIOLET 7.7"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej
SKATEBOARD PINEAPPLE GREEN 8" SKATEBOARD PINEAPPLE GREEN 8"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej
SKATEBOARD PINEAPPLE BLUE 7.7" SKATEBOARD PINEAPPLE BLUE 7.7"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej
SKATEBOARD JUNGLE GREEN 8" SKATEBOARD JUNGLE GREEN 8"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej
SKATEBOARD JUNGLE BLUE 7.5" SKATEBOARD JUNGLE BLUE 7.5"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej
SKATEBOARD HUNGRY SHARK VIOLET 8" SKATEBOARD HUNGRY SHARK VIOLET 8"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej
SKATEBOARD HUNGRY SHARK ROSE 7.5" SKATEBOARD HUNGRY SHARK ROSE 7.5"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej
SKATEBOARD HUNGRY SHARK GREEN 8" SKATEBOARD HUNGRY SHARK GREEN 8"
Producent: CHILLZ
Cena:

339,00 zł

szt.
zobacz więcej

DESKOROLKA - Ewolucja sportu, mody, stylu życia.

Później deskorolka zmieniła swoją postać. Nie tylko w kształcie, ale również w materiałach używanych do jej produkcji. Współcześnie wykorzystywane są elementy z metalu, plastiku, drewna, a nawet włókna szklanego.
Deskorolki w przeszłości miały często tylko jedną warstwę drewna oraz kształt zbliżony do deski surfingowej z lekkim wygięciem. Kółka były trochę większe niż w dzisiejszych deskorolkach i były zwykle zrobione z aluminium. Trucki (ośki) również były większe i mniej wytrzymałe. Ogromny wkład w dzisiejsze deskorolki miał Rodney Mullen, który wymyślił wiele ewolucji takich jak kickflip, heelflip czy 360 flip.

Blat deskorolki


Blat jest głównym elementem deskorolki, który zapewnia miejsce na nogi. Pokryty jest papierem ściernym – jest to tak zwany grip, który powoduje zwiększenie przyczepności nóg na desce. Blaty początkowo były pojedynczym kawałkiem drewna. Aktualnie są one robione ze sklejki (najczęściej wykonanej z drewna klonu kanadyjskiego). Czasem do konstrukcji decka włączane są inne materiały, takie jak włókno szklane, włókno węglowe czy kevlar, aby zmniejszyć wagę blatu i zwiększyć jego wytrzymałość.

Deck obecnie ma szerokość 19–23 centymetrów. Szersze Blaty są zwykle bardziej przydatne dla skaterów, którzy jeżdżą na vercie. Takie blaty cechuje większa sterowność i stabilność podczas zjazdu ze stromych zboczy oraz po ścianach half-pipe’ów. Węższe blaty są przeznaczone dla ulicznych skaterów, którzy wolą wykonywać triki bardziej nacechowane techniką. Szeroka deska często utrudnia wykonanie takich trików.

Truck deskorolki


Truck to element umożliwiający montaż kółek do deski oraz kierowanie nią przez pochylenie w stronę, w którą chce się skręcić. Do blatu przyłączane są dwa metalowe trucki(stop aluminium, czasem z dodatkiem magnezu – w środku ze stalową osią), które łączy się z kółkami.

Trucki są złożone z dwóch części. Górna część trucka, przytwierdzana do blatu, nazywana się baseplate, a poniższa to hanger. Pomiędzy baseplate a hangerem znajdują się bushingi, gumowe elementy, które zapewniają elastyczność przy skręcaniu deskorolką. Śruba o nazwie kingpin przytrzymuje te części razem. Pokręcając tą śrubą zmieniamy sztywność deski.

Kółka deskorolki


Kółka są zakładane na trucki z wykorzystaniem łożysk i tulejek dystansowych. W większości deskorolek są wykonane z poliuretanu lub innego tworzywa sztucznego. Większe rozmiary kółek ułatwiają jazdę na rampie oraz są mniej wrażliwe na nierówności podłoża. Mniejsze średnice ułatwiają triki typu grind i zmniejszają wagę deskorolki lecz także zmniejszają prędkość maksymalną. W latach 80. był pełny asortyment kółek o różnej twardości (twarde do jazdy na rampie, średnie do jazdy ulicznej i miękkie do slalomu) – obecnie większość kółek ma zbliżoną twardość oscylującą w okolicach 100A.

Łożyska w deskorolce


W każdym kółku znajdują się dwa łożyska toczne rozdzielone tulejką dystansową. Łożyska produkowane wyłącznie do deskorolek i rolek są klasyfikowane według skali ABEC, której wartościami są liczby od 1 do 9 (nieparzyste). Wyższa klasyfikacja według skali ABEC odpowiada wyższemu stopniowi precyzji. Określa się tym samym stopień ślizgu łożyska – im większa liczba tym mniejszy opór wewnątrz spowodowany mniejszą ilością kulek i wypełniającym je smarem. Najczęściej spotykane są łożyska ABEC5 i ABEC7. Często stosuje się też znacznie trwalsze i dokładniejsze zwykłe łożyska maszynowe o oznaczeniu 608Z.

Podkładki pod trucki w deskorolce


Podkładki są umieszczane pomiędzy blatem a truckiem, aby amortyzowały uderzenia o podłoże. Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo, że blat ulegnie zniszczeniu. Podkładki nie są niezbędną częścią deskorolki; są rzadko stosowane a praktyczna przydatność jest znikoma.

Śruby do deskorolki


Śruby (tzw. montażówki) trzymają razem blat, oraz trucki. Niektórzy skaterzy kolorują pary śrubek (można je również kupić), aby łatwiej było im odróżnić, która strona deskorolki to tail (tył). Montażówki mają różne długości, które są dopasowywane do grubości decku. Różnią się również otworem na narzędzie. Niektóre montuje się za pomocą klucza limbusowego, inne zaś na zwykły śrubokręt tzw. krzyżak.

Grip – papier ścierny na deskorolce - po co jest?


Papier ścierny, który przykleja się na górną część blatu, jest najczęściej samoprzylepny. Dostępny w wielu kolorach i wzorach. Niektórzy skaterzy wycinają lub malują na gripie pasek lub wzorek, aby mogli łatwiej odróżnić, gdzie znajduje się tail. Papier ścierny na górze deski pomaga też utrzymać nogi w jednym miejscu, by nie przesuwały się podczas jazdy i robienia tricków.

Najbardziej znani skaterzy to: Tony Hawk (który swoim nazwiskiem firmuje serię gier komputerowych Tony Hawk's Pro Skater), Bam Margera, Eric Koston, Danny Way, Bob Burnquist, Rodney Mullen, Steve Caballero i Josh Kalis (który występował w wielu reklamach telewizyjnych promujących buty firmy DC Shoes). Hawk występował także na galach z nagrodami telewizji MTV.

Skaterzy uważani są za kontrkulturę, obejmującą modę, styl życia i muzykę oraz skatecore. Pierwotnie wizerunek skatera był buntowniczy i nonkonformistyczny, taki wizerunek propagował m.in. założony w 1981 magazyn „Thrasher”. Zdecydowanie łagodniejszy image skaterów prezentowany był w konkurencyjnym magazynie „Transworld Skateboarding Magazine” (założonym w 1983). Polskim odpowiednikiem tych produkcji jest gazeta INFO magazine, który prezentuje głównie polskich skaterów. Kultura skate prezentowana była m.in. w rozlicznych wideoklipach muzycznych (Agent Orange, NOFX, Suicidal Tendencies, Unsane, Sonic Youth, Beastie Boys) i filmach (Dishdogz, Ultimate X).

Zobacz również deski typu: LONGBOARD | SURFSKATE w sklepie Ruido Streetwear.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl