Ruido dostawy

Kup teraz zapłać za 30 dni

 

 

NASZE MARKI
WYBIERZ
Nowość
Promocja
NEWSLETTER
Zapisz się do naszego sklepowego newslettera, a będziemy Cię na bieżąco informować o nowościach oraz promocjach w naszym sklepie.

Poduszki do domu, jaśki, poduszki dekoracyjne

Poduszka – małe i zwykle miękkie podparcie dla głowy, służy za podstawowy element posłania podczas snu w łóżku, albo jako podparcie/izolacja dla ciała używane na kanapie, sofie czy krześle. Poduszka znana i używana w różnych formach jest od tysięcy lat. Poduszki mają długą historię, były używane przez prawie wszystkie osiadłe ludy w celu poprawy jakości życia. Początkowo były używane głównie przez bogatych, znaleziono je w grobach starożytnego Egiptu. Trudności złożonych technik barwienia i szycia poprowadziły do rozwoju poduszek jako formy sztuki, z wysoko dekorowanymi poduszkami stającymi się cennymi towarami najpierw w Chinach, a później w średniowiecznej Europie. Rewolucja przemysłowa spowodowała masową produkcje dekorowanych tekstyliów i dekorowane poduszki stały się powszechne w milionach domów.

W naszym sklepie znajdziecie idealne poduszki na prezent, poduszki do wystroju wnętrz oraz poduszki ozdobne.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jaka jest historia poduszki?

O istnieniu poduszki informują już pierwsze wzmianki z Mezopotamii i Egiptu. Poduszki, w formie charakterystycznych podgłówków, znajdują się w grobowcach faraonów, co oznacza, że już wtedy znany był zwyczaj podkładania sobie czegoś pod głowę podczas snu. Trzeba jednak pamiętać, że w tamtych czasach nie były synonimem miękkości i wygody. Większość wykonana była z litego drewna, kształtowanego w formę podgłówka. Ich prymarna funkcja była nieco inna niż współcześnie, ponieważ miały na celu umożliwienie robactwu przedostawania się do ludzkich uszu i nosa podczas snu.

W nieco bardziej dekoracyjnej formie poduszki występowały również w Chinach. Tam wykonywany je z drewna, nefrytu, brązu, a nawet chińskiej porcelany. Poduszki były przeznaczone dla członków rodziny królewskiej. Charakteryzowały je piękne, niezwykle skrupulatne zdobienia oraz kształty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl