Ruido dostawy

Kup teraz zapłać za 30 dni

 

 

NASZE MARKI
WYBIERZ
Nowość
Promocja
NEWSLETTER
Zapisz się do naszego sklepowego newslettera, a będziemy Cię na bieżąco informować o nowościach oraz promocjach w naszym sklepie.

Parasol przeciwdeszczowy | Parasole damskie | Parasole męskie

Dlaczego tak ważna jest jakość parasola?
Być może banałem jest stwierdzenie, że najbardziej wytrzymałe parasole przeciwdeszczowe to takie, które wykonano z dbałością o detale, wykorzystując do tego materiały wysokiej jakości. Odpowiednia technologia zapewni trwałość parasola także w te najbardziej wietrzne dni – oznacza to jednak, że musisz pożegnać się z parasolkami kupowanymi w biegu w najbliższej drogerii lub kiosku.
Kupując solidny parasol, masz pewność, że będzie Ci doskonale służyć przez wiele lat.
Parasol może być też świetnym dodatkiem modowym, który wzbogaci każdą Twoją stylizację w przypadku gdy pogoda będzie deszczowa, będzie padał śnieg, a Ty chcesz wyglądać świetnie!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jak wygląda historia parasola? 

Pierwsze parasole były używane w starożytnym Egipcie około czterech tysięcy lat temu. W Chinach ok. 400 r. n.e. parasole wykonywane były z natłuszczonego papieru. Parasol został spopularyzowany w Europie przez Greków.

Thomas Wright, angielski pisarz z XVII wieku, w swoich Domestic Manners of the English opisał gentlemana, któremu sługa podaje parasol. John Evelyn w swym pamiętniku opisał pod datą 22 czerwca 1664 roku kolekcję rzadkich towarów luksusowych pokazanych mu przez niejakiego Thompsona — wśród nich był chiński parasol.

Na początku XVIII wieku rozpoczęto produkcję chińskich parasoli we Francji i Anglii.

4 maja 1715 roku Jean Marius opatentował we Francji składany parasol. W 1752 roku piszący z Paryża płk. (potem gen.) James Wolfe opisał ulicę pełną przechodniów używających parasoli do ochrony zarówno przed słońcem, jak i deszczem i zastanawiał się, dlaczego zwyczaj ten nie jest równie popularny w Anglii. Do końca XVIII wieku parasole noszono „odwrotnie”, tzn. stojąc opierano się o czubek, a nie o rączkę parasola.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl